Dünyanın En hızlı trenini yapma yarışı devam ederken Dünyanın en hızlı trenini yapmasıyla sık sık gündeme gelen Japonlar bu sefer en hızlı tren ile değil beklenmedik bir şekilde Dünyanın en lüks trenini yaparak dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başarıyor. shiki-shima-dunyanin-en-luks-ve-pahali-treni  Shiki – Shima isimli tren hizmet kalitesinde ödün vermemek için sadece 34 yolcu, evet yanlış okumadınız sadece 34 yolcu taşıyor.

Michelin yıldızlı şeflerin yaptığı olağan üstü yemekleriyle iddialı olan tren, uçaklardan çok daha lüks bir seyahat yapma imkanı sunuyor yolcularına.

Japonya’da 600 km/h da giden trenler mevcut. Bu tren ise sadece 112 km/h da gidiyor. Trende kişiye özel tuvalet, banyo ve yatak odaları lüks düşkünü yolcuları için özenle hazırlanmış ve yolcuların sıkılmamaları için trende bol bol cam alanlara yer verilmiş.

Fiyatı: Tokyo ile Hokkaido adasına kadar giden trenle yolculuk 60 saat sürüyor. 60 saatlik lüks seyahatin faturasıysa 32 bin TL.

Fiyatı yüksek olsa da trende yer bulmak imkânsız. Tren 2018 yılının ortalarına kadar dolu. shiki-shima-dunyanin-en-luks-treni-ve-piyano

shiki-shima-dunyanin-pahali-treni shiki-shima-dunyanin-en-luks-ve-pahalı-treni-nerede sdunyanin-en-luks-ve-pahali-treni-nerede shiki-shima-dunyanin-en-luks-treni shiki-shima-dunyanin-en-luks-ne-pahalı-treni