“Kitap Bahçesi” (Book Garden) İran’ın başkenti Tahran da açılmasıyla birlikte Dünyanın en büyük kitapçısı unvanına da sahip oldu. dunyanin-en-buyuk-kitap-bahcesi  Kitap Bahçesi, muhteşem mimarisi ve devasa yapısıyla kitap severlerin oldukça ilgisini çekeceğe benziyor. Tahran’ın, Abbasabad bölgesinde kurulan kitapçı 65 bin metrekare genişliğinde bir alan da yer alıyor.

‘Dünyanın en büyük kitapçısı’ ünvanı na sahip olan , New York’taki ‘Barnes&Noble’, İran’ın başkenti Tahran da açılan “Kitap Bahçesi” (Book Garden) açılmasıyla unvanını teslim etmiş oldu.

Geniş bir alanda bulunan Kitap Bahçesi’nde; kitap okuma alanları, bilim merkezleri, Konferans Salanları, sergi alanları, Yeme içme alanları ve çocuklar için oyun odaları bulunuyor.

Dünyada kitaba en çok sansür uygulayan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan İran da böyle bir kompleksin açılması oldukça şaşırtıcı. İran hükümeti, Dünyanın en büyük kitapçısının açılmasıyla, sansürün biraz daha azaltılarak batıyla daha yakın ilişkiler kurmak ve ülke imajını düzeltmek istiyor. Dünyanın en buyuk kitap bahcesi